Říjnový rozhovor s e-brigádníkem

Říjnový rozhovor s e-brigádníkem

V měsíci říjnu Vám přinášíme další rozhovor s e-brigádníkem. Tentokrát jsme oslovili Davida Hořavu, studenta z Prahy, který se stal e-brigádníkem před 4 měsíci.  Přečtěte si, co jej vedlo k rozhodnutí stát se e-brigádníkem a jak hodnotí kvalitu školení. Zajímá Vás, kolik získal od zařazení do seznamu brigádníků pracovních nabídek a jak je spokojen s finančním ohodnocením? Čtěte dále a dozvíte se odpovědi nejen na tyto otázky.

1. Co Vás vedlo k rozhodnutí stát se e-brigádníkem?

O internetové obchodování jsem se začal zajímat po maturitě, kdy mě čekala vysoká škola a já nevěděl, jak si budu přivydělávat. Po rozhodování jsem se dostal až k e-shopům a shodou náhod k NetDirectu, u kterého jsem otevřel svůj první shop. Přes různé konzultace a školení jsem se dostal až k tomuto projektu a jelikož se mi nabízela možnost přivydělat si a zároveň si doplnit znalosti v oblastech, které jsem pro úspěšný chod e-shopu potřeboval, neváhal jsem ani chvíli. Jinak si dovolím poznamenat, že bych každému raději doporučil opačný postup, než jsem zvolil já – nejprve se vzdělat v oblasti internetové komerce a až poté si otevřít internetový obchod. I když mně tato „chyba“ otevřela další možnosti, takže rozhodně nelituji.

2. Jak hodnotíte kvalitu školení e-brigádníků?


Kvalita školení je na velmi vysoké úrovni, hlavně zásluhou školitelů, za kterými stojí jejich výsledky. Přinášejí školením vždy něco navíc, svoje postřehy, tipy, vlastní názory, což každý brigádník určitě rád uvítá. Já sám jsem se tam dozvěděl nespočet tipů, které mi pomohly v oblasti internetového marketingu. Určitě je pro brigádníka lepší, když se v oblasti alespoň trochu orientuje – všechny věci jsou sice vysvětlovány jasně a přehledně, ale informací je dost a člověk nezasvěcený do problematiky určitě nepochytí všechny informace, ani nechci říci důležité informace, protože nedůležité informace se na školeních nevyskytují :).

3. Získal jste díky zařazení do seznamu ověřených brigádníků společnosti NetDirect s.r.o. nějaké pracovní nabídky? Jste spokojen s rozsahem pracovní doby, náplní práce a finančním ohodnocením?

Krátce po zařazení do seznamu brigádníků jsem začal spolupracovat s jedním klientem, se kterým spolupracuji dodnes. Během léta pak přišly ještě nějaké jednorázové nabídky a jedna dlouhodobější, s počtem nabídek jsem tedy spokojen. Jako studentovi mi tato práce plně vyhovuje, neboť jde snadno skloubit se studiem, i když občas se požadavky klientů také nahromadí a člověk neví, kam dřív skočit. Taková období se střídají s obdobími relativního volna, takže i na to by se měl uchazeč připravit. Období relativního volna se ale dají zaplnit nabýváním dalších znalostí, takže i přes nedostatek příjmů to určitě není ztracený čas. Svým klientům se snažím obětovat a co nejvíce jim vyhovět, což se pozitivně odráží i ve finančním ohodnocení, které rozhodně není malé. Vše ale samozřejmě záleží na domluvě, Vašich znalostech, umu a výsledcích. Náplň práce je většinou také různorodá, každý klient má jiné požadavky, takže o žádném stereotypu nemůže být řeč.

4. Pracujete nějakým způsobem na svém profesním růstu? Uvažujete například o získání certifikátu Prodej na Aukru?

O certifikátu Prodej na Aukru určitě uvažuji, v létě jsem propásl školení kvůli nedostatku času v daném termínu, ale v prosinci si jej určitě doplním. Já sám jsem si doplnil školení do té doby ve všech oblastech, protože si myslím, že jsou spolu úzce propojené a tvoří dohromady takový imaginární celek, bez jehož částí nemůžete fungovat na 100%. Na svém profesním růstu pracuji neustále, snažím se postupně vzdělávat ve všech oblastech, které s e-shopy souvisí. Studuji knihy o dané problematice (SEO, internetový marketing, marketing na Facebooku apod.), snažím se zlepšovat své dovednosti po grafické stránce i po stránce tvorby webu. Mou vizí je poskytnout klientovi co nejširší servis od naplnění e-shopu zbožím přes vytvoření profilu na Facebooku, SEO, nastavení PPC, grafické úpravy shopu až po vytvoření mikrostránek či drobné firemní prezentace. Nejlepším učitelem je ale praxe, takže nejrychlejší profesní růst zaznamenáte až při kvalitním plnění zakázek.

Nabídka práce

Facebook
Napište nám

Napište tento kód: 0205

Volejte(+420) 733 382 293